سلامت و پزشكي

بيماري فيستول مقعدي

| ۲۰ تير ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۴:۵۷ | نويسنده

ممكن است نام بيماري فيستول مقعدي به گوش همه افراد عادي جامعه شنيده نشده باشد. معمولاً افراد زماني با اين بيماري آشنا خواهند شد كه خود يا يكي از اعضاي خانواده‌شان به آن مبتلا شده باشد. به دليل شديد بودن آسيب بافتي در صورت ابتلا به اين بيماري ممكن است مراحل درماني نياز به صبر و مداومت فرد در پيگيري آن تا بهبودي كامل داشته باشد.

در واقع بيماري فيستول مقعدي پر دردسر و سخت درمان بوده و براي جلوگيري از عوارض احتمالي نياز به پيگيري فوري دارد و بهتر است افراد به بهانه‌هاي مختلف سختي و يا طولاني بودن مراحل درماني و يا ترس از مراجعه به پزشك روند درماني خود را به تأخير نينداخته و از پيگيري آن اجتناب نكنند.

قبل از آشنايي با خود فيستول نياز است تا با شكل دقيق‌تري از مقعد آشنا شويد. قسمت انتهايي دستگاه گوارش به كانال مقعدي ختم خواهد شد كه در حد فاصل بين دريچه حلقوي عضلاني داخلي و خارجي مقعد قرار گرفته است. در اين فاصله ميان دو حلقه غددي به نام غدد مقعدي قرار دارد كه ترشحات خود را به داخل كانال مقعد تخليه مي‌كنند. بسته شدن هر يك از اين غدد مقعدي مي‌تواند منجر به ايجاد آبسه، چرك، عفونت و انسداد مسير شود كه زمينه ساز ابتلا به بيماري فيستول مقعدي خواهد بود.

منبع: بيماري فيستول مقعدي

ادامهـ مطلبـ نظرات (0)
    برچسب: ،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

بيماري فيستول مقعدي
درمان بيماري كيست مويي و يا سينوس پيلونيدال چيست؟
بيماري بواسير يا هموروئيد چيست؟
بيماري شقاق مقعدي يا فيشر چيست؟

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان